Process

Rūpnieciskā virsmas lāzertīrīšana vai ablācija ir manuāla tīrāmās detaļas augšējās virskārtas noņemšana, izmantojot apstarošanu ar lāzera staru. Lai notīrītu virskārtu, pret to tiek novirzīts ļoti īss lāzera pulss ar lielu jaudu, kas apstrādā virsmas daļu. Tā kā pamatmateriāls tik ātri neabsorbē enerģiju, tas paliek neskarts.

Šo procesu atkārto līdz tiek sasniegts nepieciešamais dziļums un platība. Absorbējot lāzera staru enerģiju, virsmas pārklājums (krāsa, oksīds u.c.) tiek ļoti ātri uzkarsēts, kā rezultātā lielākā daļa noņemtā materiāla iztvaiko. Atlikumi paliek kā putekļu daļiņas, kas tiek savāktas gaisa filtrēšanas sistēmā.

Pielāgojot lāzera staru, tā jaudu, viļņa un impulsa garumu, var precīzi kontrolēt materiāla daudzumu, kas tiek noņemts. Lāzera tīrīšana ir vienlīdz piemērota ātrai un dziļai korozijas izņemšanai, kā arī tikai vienas plānas krāsas kārtas noņemšanai nesabojājot pamata kārtu.

Laser Clean, saglabājot detaļas un priekšmeta sākotnējo stāvokli, attīra virsmas no rūsas, oksīda slāņiem, apkārtējās vides nogulsnēm, krāsas un dažādiem traipiem. Piemēram, ar grafiti apzīmēta siena vai sarūsējis metāls pēc lāzertīrīšanas kļūst kā jauni, turklāt neatstājot pēdas, kā tas notiek, pielietojot citas tīrīšanas metodes.